230

Kilpailutulokset

Ousa Cup 2019

Esteratsastus 1. osakilpailu 2.2.2019
Esteratsastus 2. osakilpailu 16.3.2019
Esteratsastus 3. osakilpailu 18.5.2019
Esteratsastus 4. osakilpailu 28.9.2019


Kouluratsastus 1. osakilpailu 16.2.2019
Kouluratsastus 2. osakilpailu 13.4.2019
Kouluratsastus 3. osakilpailu 24.8.2019

Tulostaulukko (päivitetty 30.9.2019)

Tarkistathan omat pisteesi ja ilmoitat mahdollisesta virheestä
p. 040 257 2079 tai kisatoimikunta@ousa.fi

Pisteiden määräytymiseen voit tutustua Ousa cupin esittelyssä.

OUSA Cup 2018

OUSA Cup koulu 2018 Seniorit

  1. Tanja Hahtonen, 32 pistettä
  2. Katja Pirttikoski, 27 pistettä
  3. Jonna Lampela, 22. pistettä

OUSA Cup koulu 2018 Juniorit

  1. Henna Pirkola, 26 pistettä
  2. Emmi Sikkilä, 24 pistettä
  3. Maria Anias, 21 pistettä

OUSA Cup este 2018 Seniorit

  1. Hahtonen Tanja, 28 pistettä
  2. Mattila Laura, 24 pistettä
  3. Maarit Törrö, 18 pistettä

OUSA Cup este 2018 Juniorit

  1. Anias Maria, 35 pistettä
  2. Lappi Tuuli, 27 pistettä
  3. Mella Vilma, 26 pistettä

Timantti Cup 2018

  1. Ullamaija Parkkonen

OUSA Cup 2017

OUSA Cup koulu 2017 Seniorit

  1. Tuija Lindahl-Luomala 27 pistettä
  2. Laura Mattila 15 pistettä
  3. Roosa Ridanpää 15 pistettä
  4. Saara Kananen 12 pistettä

OUSA Cup koulu 2017 Juniorit

  1. Ida Turpeinen 30 pistettä
  2. Anni Konu 18 pistettä
  3. Henna Pirkola 18 pistettä
  4. Lara Palo-oja 17 pistettä

OUSA Cup este 2017 Seniorit

  1. Tuija Lindahl-Luomala 21 pistettä
  2. Meeri Karppinen 17 pistettä
  3. Linda Ervasti 16 pistettä

OUSA Cup este 2017 Juniorit

  1. Vilma Mella 23 pistettä
  2. Ida Turpeinen 19 pistettä
  3. Emmi Sikkilä 17 pistettä
  4. Saga Pekkala 17 pistettä
  5. Neea Katajisto 17 pistettä

Ousa Cup 2016

Kouluratsastus, juniorit

  1. Turpeinen Ida, 28 pistettä
  2. Pauna Nea, 23 pistettä
  3. Karppinen Meeri, 21 pistettä

Kouluratsastus, yksityiset juniorit

  1. Mäkelin Ida, 11 pistettä
  2. Hanski Petra, 4 pistettä
  3. Kiljander Annika, 2 pistettä

Esteratsastus, juniorit

  1. Mattila Laura, 23 pistettä
  2. Karjalainen Nea, 22 pistettä
  3. Wiikinkoski Milka, 20 pistettä

Esteratsastus, seniorit

  1. Lindahl-Luomala Tuija, 24 pistettä
  2. Ervasti Linda, 21 pistettä
  3. Törrö Maarit, 5 pistettä

Esteratsastus, yksityiset juniorit & seniorit

  1. Mäkelin Ida, 19 pistettä
  2. Kiljander Annika, 6 pistettä
  3. Helanen Sari, 1 piste

Timantti Cup

Malinen Katri, 10 pistettä

Ousa Cup 2014

Kouluratsastus, seniorit

  1. Laine Maija, 35 pistettä
  2. Lindahl-Luomala Tuija, 29 pistettä
  3. Ervasti Linda, 25 pistettä

Kouluratsastus, juniorit

  1. Keihäskoski Noora, 21 pistettä
  2. Karppinen Meeri, 21 pistettä
  3. Hanski Petra, 19 pistettä
  4. Nikupeteri Melissa, 18 pistettä

Ousa Cup 2013

Esteratsastus, seniorit

  1. Lindahl-Luomala Tuija, 26 pistettä
  2. Somero Tiina, 21 pistettä
  3. Myllys Henna, 10 pistettä

Esteratsastus, juniorit

  1. Paakkari Anni, 21 pistettä
  2. Paakkari Johanna, 21 pistettä
  3. Hyrynkangas Venla, 21 pistettä
  4. Karppinen Meeri, 21 pistettä
  5. Turpeinen Ida, 20 pistettä
  6. Keihäskoski Noora, 19 pistettä

Ousa Cup 2012

Kouluratsastus, seniorit

  1. Myllys Henna, 38 pistettä
  2. Vattovaara Aleksia, 26 pistettä
  3. Lindahl-Luomala Tuija, 19 pistettä

Kouluratsastus, juniorit

  1. Ervasti Linda, 31 pistettä
  2. Kivistö Veera, 24 pistettä
  3. Piirainen Alisa, 20 pistettä

Esteratsastus, seniorit

  1. Tolonen Elina, 30 pistettä
  2. Kokkonen Annukka, 18 pistettä
  3. Lindahl-Luomala Tuija, 8 pistettä

Esteratsastus, juniorit

  1. Patronen Pilvi, 22 pistettä
  2. Ruotsalainen Anniina, 20 pistettä
  3. Ruotsalainen Anniina, 20 pistettä
  4. Mattila Laura, 19 pistettä

Ousa Cup 2011

Kouluratsastus, seniorit

  1. Myllys Henna, 40 pistettä
  2. Louhelainen Mari, 23 pistettä
  3. Vattovaara Aleksia, 21 pistettä

Esteratsastus, seniorit

  1. Lindahl-Luomala Tuija, 20 pistettä
  2. Myllys Henna, 18 pistettä
  3. Tikka Susanna, 11 pistettä

Esteratsastus, juniorit

  1. Juntunen Sara, 30 pistettä
  2. Patronen Pilvi, 27 pistettä
  3. Kivistö Veera, 25 pistettä

Ousa Cup 2010

Kouluratsastus

  1. Lindahl-Luomala Tuija, 28 pistettä
  2. Juntunen Sara, 28 pistettä
  3. Pirnes Tarja, 19 pistettä
  4. Holappa Eeva-Maria, 18 pistettä

Esteratsastus

  1. Tolonen Elina, 28 pistettä
  2. Kivistö Veera, 22 pistettä
  3. Mattila Laura, 19 pistettä

Ousa Cup 2009

Kouluratsastus

  1. Laukkanen Heli, 34 pistettä
  2. Haataja Jonna, 32 pistettä
  3. Sorri Laura, 30 pistettä

Esteratsastus

  1. Tolonen Elina, 29 pistettä
  2. Männistö Maritta, 29 pistettä
  3. Keränen Henna, 21 pistettä

Ousa Cup 2008

Kouluratsastus

  1. Sorri Laura, 44 pisttettä
  2. Alhainen Sari, 38 pistettä
  3. Anias Pauliina, 34 pistettä

Esteratsastus

  1. Keränen Henna, 41 pistettä
  2. Laukkanen Heli, 27 pistettä
  3. Matkala Tiina, 27 pistettä
  4. Kivistö Veera, 18 pistettä